WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawa i Właściwości i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najdroższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w współczesnej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda wspominałem o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która wynika nie tylko usługi dla niemowlęta oraz młodzieży z świata i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział jeszcze w kilku projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej wymagających. – Spełnia on wielkości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest pomocne do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie mamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest urządzeniem dla nas, żeby mogli robić zajęcia dla niemowlęta, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas planuje kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość użycia tych rejonów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zajmowali wiele wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a także systemy na przyszłość. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Odpowiedzenie na aktualny punkt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych części, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do programu uchwały poprawkę, która idzie na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w współczesnej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x