Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościartykułyKołobrzegz Kołobrzegu

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Około 30 osób w poniedziałkowy poranek zablokowało wprowadzenie do kołobrzeskiego portu. W niniejszy środek właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na bieżący punkt. Oczekują więcej od polityków informacji w kwestii nagród za zakładający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli firm wędkarstwo morskie jest jedynym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może a w niedalekim okresie doprowadzić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa obowiązuje w bycie od 1 stycznia 2020 roku plus będzie obowiązywała przez inne 4 lata. Tworzy ona pełny zakaz łowienia dorsza we dalekim Bałtyku. Powodem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z skutecznym spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie rezultatów w sytuacji zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne kroki. Wówczas konsekwencje potrafią być doskonale poważniejsze.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano także w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x