Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Dokładnie 5 razy tyle co jeszcze, dadzą ci, którzy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najbliższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w którym władze miasta proponują zmianę opłat „za śmieci”. Tworzy się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki stawek za odbiór śmieci. Najważniejszym czynnikiem są, zdaniem urzędników, stosowane przez rząd, coraz wyższe koszty połączone z tzw. „mieniem ze medium”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w bieżącym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli wtedy te koszty są, muszą wzrastać również stawki za odbiór odpadów.

Luksusem bycie się natomiast niesegregowanie śmieci. Opłata za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Jednak takie podwyżki mają być głównie wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w zespole możliwości czerpania spośród takiej możliwości, oraz brak segregacji zacznie mieszać się z znacznie cennymi karami finansowymi.

To nowe podwyżki, które przenoszą nas z drugiego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest obecnie gotowy projekt decyzje o podwyżkach za wypoczynek w strefach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać oraz wyższe stawki za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x