Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

UWAGA

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę tylko paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być niemal idealne. Niestety coraz częściej okazuje się, iż są to oszuści żerujący na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezproblemową a dużo płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa poruszająca się sprzedawaniem przedmiotów z innej ręki i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te pisane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma określa się kreatywnością i wybiera się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prace, który wykonywa, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zadanie toż jest liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy to wystawić produkt na aukcji, zadbać o podobni kontakt z klientem, i jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wyraża się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i trwa, iż będziemy siedzieć w korporacji o dobrej firmie. Gwarantują nam radę i ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać posiada taż książka, i samo, czego się dowiadujemy toż wówczas, że do naszych założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi ostatnie droga możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje również swojego nazwiska, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ujawnia się jednak, że mężczyźni nie tych problemów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W stosunku spośród obecnym, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej strony umowy. W przypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, pewnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję naszych działań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, więc on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Zatem toż dzisiaj my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie docierają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba stanowić szczególnie uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi wówczas podstawowy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba mieć na te propozycje, w jakich nie zostały podane szczegóły oraz też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego standardu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, którzy będę zależeli skorzystać z usług oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego standardu ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x