Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

Urząd Morski w Słupsku zostanie zlikwidowany?

Zniesienie Urzędu Morskiego w Słupsku – to najnowszy projekt Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Już w Słupsku trwają protesty pracowników zagrożonych zwolnieniem, i w Kołobrzegu jest wyglądanie – kto ewentualnie obejmie nadzorem pas nabrzeżny w bliskim mieście.

Urząd Morski w Słupsku zostanie zlikwidowany?

 

Co zamieni się w Kołobrzegu w związku z planowaną likwidacją urzędu? Niewiele. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta i Kapitanacie Portu – jednostce bezpośrednio podległej Urzędowi Morskiemu, wszystkie ewentualne zadania i cele, którymi jeszcze zajmowała słupska instytucja przejdą „pod” Szczecin. Przylega do nich nadzór nad pasem nadmorskim w Kołobrzegu, czyli m.in. sprawy wydzierżawienia plaży czy dotyczące głośnej ostatnio wycinki drewien w ogrodu przy ul. Fredry.

Rozporządzenie ministra Marka Gróbarczyka jest na razie jedynie projektem, według którego wszystkie rzeczy podlegające pod Słupsk, zostaną podane do urzędów w Szczecinie i Gdyni.

Oponenci polityczni wskazują, że likwidacja Urzędu Morskiego w Słupsku jest odzwierciedleniem rzeczywistej polityki Dobra i Sprawiedliwości wobec tzw. Pomorza Środkowego. – Politycy PiS-u nie lubią Wybrzeża Środkowego – postawił na indywidualnym fanpage senator Stanisław Gawłowski, publikując tekst rozporządzenia

Urząd Morski w Słupsku zostanie zlikwidowany?
Urząd Morski w Słupsku zostanie zlikwidowany?

 

Źróło E-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x