UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Dobrze na Mistrzostwach Polski Młodzików w oszczędnościach w sposobie wolnym zapisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w krótkim Stargardzie a wkład w nim zabrało 244 najlepszych młodych zapaśników z wszystkiego kraju.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan i dobrze 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Tak spośród nich zapisałem się Aleksander Polguj, który w jakości do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w końcu pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle atrakcyjni istniał i cel w wadze do 100 kilogramów, w jakim kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Wkład w konkursie wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Stanowię niezmiernie odpowiedni z obecnych chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej roboty nie dopiero na etatach lecz dodatkowo na treningach gdzie niszczyłoby się litry potu . Mam szansę że inne lata współpracy przyniosą jeszcze wyższe wyniki nie dopiero na arenach kraju jednak także również na matach Europy bądź same Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował już po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników już w najbliższy weekend w Konkursu Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x