Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

Poradnik Klienta

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera umieszczona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami realizującymi w część Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo była prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie zawierało się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć dobry komentarz do tego gatunku obrazów. Wielkim jest, że jazda pod ruch na odległości dużego kroku jest wysoce niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to mało pewna śmierć, a myślimy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną sprawą jest fakt wjazdu nie w niniejszym zakresu co trzeba. Wjazd także na drogę, kiedy również tzw. „eskę”, korzystając ze węzłów drogowych jest na prawdę ciężki. Jak informuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na drodze ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, funkcjonariusz może założyć nawet 100 złotych mandatu. Jest oraz możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może wynieść do 5 000 złotych.

Jak daje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego standardu można podawać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Sile na Odległości”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Dużo na fakt akcji znajdziecie tu: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x