RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na chwila miesięcy przyblokuje chcianą na działce przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Decyzja dotyczy podejścia do zrobienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To samo działania, którymi miasto może okazać sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do historii gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bierny wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz uznaje się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich stanowiskach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta zamierzają zatem w najkrótszym czasie spotkać się z przedstawicielami firmy Play – Jesteśmy mało propozycji rozwiązania tegoż faktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x