„PORA NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CHWILA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w obecnej potrzebie odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent opowiadała o przygotowaniach miasta na najszybsze dni oraz zabezpieczeniu mieszkańców w spraw dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła więcej o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które od poniedziałku nie będą uczęszczać do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli wygodni. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży miejskiej i władzy w współczesnych polach, w jakich potrafią zbierać się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmów pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak rozwiązań do migracji osób z pozostałych państw, szczególnie tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w pewnym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po zakończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie tylko o to, albo jego nieobecność nie wpłynie na osłabienie działań sztabu, ale też o ocenę moralną takiego działania. – Na refleksję i rozliczenia nadejdzie czas, i dajcie mi państwo właśnie na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie potrzebował przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x