Poczta kurier Strzelin zamów online

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Międzybórz jest dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Międzybórz

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Międzybórz pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Ponadto mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż opłata za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy musimy wysyłać większe ilości paczek możemy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli towar który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary paczki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary pakunku oraz wagę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Dobierając paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym dobrze jest zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Międzybórz dba by wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przewracać albo być zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Międzybórz odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Międzybórz .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę