Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

Zachodniopomorskie

Pitbull Patryk Vega Cedynia

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o pewnym z klasyków gatunku, który powstał dziś w dalekim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezmiernie uznanego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i uczenia brutalności, Właściwie było dodatkowo oraz w ostatniej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują dużo dobro, sumiennie, potrafią tworzyć w liczbie. Jednak po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z naturalnymi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują dużo dobro, sumiennie, potrafią tworzyć w liczbie.

Jednak po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z naturalnymi problemami, które uniemożliwiają im mieszkanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z starą, która stara się odebrać mu godziwa do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na stres powiązany z funkcją pozostaje w coraz to istotniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić swoje życie osobiste. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który wydobywa się w bardzo dokuczliwej i niepewnej sytuacji, wdaje się on ponieważ w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze buduje prostą rolę, a gra nią jest pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszelki problem i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co naprawdę postępuje w ostatnim filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki sposób, że kiedy łatwo chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Odkrywa coraz to nowsze aspekty funkcji w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak czy ich dorobek byłby właśnie realistyczny i pewny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Kompletnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim przypadku nie rażą, aż tak bardzo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić zarówno na tych dalszych i bardzo cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych rolach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobrze zapisali się w pozycji policjantów, którzy pogubili się we swym życiu indywidualnym i wymagają szacować się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Jest nią dźwięk, który został dokonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zawierać poprzez ostatnie temat z dobrym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Każde z skórze nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako osoby idealne, mieszkające na ochron prawa, często są bez skazy, są prawe życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy tworzą ciężką pracę, a po niej wymagają szacować się z osobnymi demonami. Teraz to wykonało, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, jaka zamierzałam już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o moc bardziej rzetelne i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Mielno

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x