Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Radny Prawna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na indywidualnym profilu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i potem będzie rozwiązane” – taką informację podał na indywidualnym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wspierany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze źródeł podobnych do nowoczesnego obozu władzy wszystko było zależne z mojej swej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było szybko potrzebne. Za żadne korzyści nie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to umieją zaś nie mają mi za złe”.

Do sprawy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na element jego wyjścia z klubu Prawna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w projekcie ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na element jego wyjścia z klubu radnych Prawna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które wykonało się w maju br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sprawie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do końca sierpnia 2019 (spotkania podejmowały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było połączone spośród jego działaniem z klubu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w maju br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego uwadze w projekcie ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zwrócił się do Centra o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. A z racje na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały podejmować się z prowadzeniem odpowiednich procedur. Wszelkie sugestie ze strony Miasta, w niniejszym takie jak ewentualnego zakup publikacji wydawanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z racje na właściwe przepisy dostarczyć nie mogło. Dodam, że ostatnia propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z wykorzystaniem na cztery regionalne uwagi nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z wykorzystaniem na dane wskazywania na sytuację miasta zaś jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i uzyskuje w ten droga materiały z budżetu – na realizację założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x