Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Większość radnych przegłosowała decyzję o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w współczesnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak podkreślali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały uważał na planie jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i modyfikacji w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchni I ciągnie się po prostu nie opłacać, a tym tymże zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią a stawki za postój w polach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w strefie B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie wydane na powierzchnię A oraz B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają jednak płacić mało niż myśli nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zamierza umożliwić im miesięczny abonament we całych dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z niewielu poprawkami; przede wszystkim zdobędzie w utrzymanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje żyć płatna w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie ważna zapłacić w czasu 7 dni, nie jak prowadził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x