Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

Zachodniopomorskie

Organizacja ceremonii pogrzebowych Polanów

Człowiek budzi się i umiera. Pogrzeby tworzą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a ponadto z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić zorganizowane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Polanów

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu kobiety powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument niezbędny do dopełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli istnieją podejrzenia, że zgon stanął w wyniku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak otrzymać taki materiał od lekarza sądowego, który badał zwłoki w domu medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w układzie trzech dni od daty śmierci zmarłego. Następnie powinna spotkać z wynikiem o wystawienie aktu zgonu. Przydatne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do uzyskania zasiłku pogrzebowego dodatkowo jest pozytywny do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Polanów

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, planowany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesu kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim zajmuje odbyć się pogrzeb czy nowego charakteru pogrzebu ( w sukcesu pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z formą pochówku, między innymi:

ogłoszenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W sukcesu pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki podejmuje się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na miejsce ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Bywa też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który spełni ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a dodatkowo opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o środowisku, w jakim odbędzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza ceremonii to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb skupiam się więc z mnóstwem form i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na bogactwo w takiej spraw mogą czekać na wsparcie innych członków rodziny, a dodatkowo państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po otrzymaniu poprzez nią listu zgonu. Warto mieć, że pogrzeb nie musi być piękny a nawet przy ograniczonych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej wiadomości o organizacji ceremonii pogrzebowych na części Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Polanów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x