Nowe inwestycje developerskie

Dzięki stabilizacji cen na rynku nieruchomości w wiekszych aglomeracjach i ośrodkach miejskich zwiększyła się sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym. Taka sytuacja cieszy i potencjalnych nabywców, którzy nie muszą przepłacać za mieszkanie, które chcą kupić oraz developerze ponieważ mogą planować kolejne inwestycje.

Nowe inwestycje developerskie

Co zresztą da się zaobserwować gołym okiem. W wielu miastach rozpoczęły się nowe inwestycje developerskie – rozbudowywane są już istniejące osiedla i powstają kolejne.

Najczęściej nowe inwestycje realizowane są w dalszych częściach miasta, lub w odleglejszych dzielnicach ze względu na to, że widać tendencje, jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane przez kupców. Z badań wynika, że większość zawieranych transakcji pomiędzy firmami developerskimi a nabywcami to transakcje na kwoty rzędu 280-320 tysięcy złotych. A taką wartość mają właśnie mieszkania na nowych osiedlach, które są oddalone od centrum.

Niemniej obecnie sytuacja na rynku mieszkaniowym jest na dobrym poziomie, niektórzy eksperci uważają nawet, że najlepsza od kilku lat. Jednak hossa nie będzie trwała wiecznie i już teraz można spekulować, jak będzie zachowywał się rynek.

Przede wszystkim teraz koniunkturę napędza program Mieszkania dla Młodych, który stanowi potężne dofinansowanie dla młodych osób, które planują zakupić nowe mieszkanie. Problemem natomiast jest coraz radykalniejsza polityka kredytowa banków, a w przyszłości ma być jeszcze trudniej. Banki planują także podnieść marże, co również może mieć wpływ na stagnację na rynku.

Artykuł powstał dzięki serwisowi zacznij inwestować

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x