MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa dobra w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach również w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Od lat kierowane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w ręce Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie leżeć na pokrycie wydatków związanych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane jest wyjątkowo poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w regionie bazę śmigłowca ratunkowego. Uwaga w niniejszej propozycji zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x