Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościartykułyKołobrzegPolitykaz Kołobrzegu

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Radny Piotr Rzepka na domowym wyglądu na portalu społecznościowym napisał o nasze rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się z nim skontaktować. Również nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na postawie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej ocenie upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeśli należy o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, która się zarysowuje dopiero po zdaniu na listę członków, odbiera jakiekolwiek okazje na naprawdę potrzebne w mojej ocenie zmiany osobiste w Zarządzie.

W układzie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa jak również indywidualnej współpracy. Informuję, że w formy nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, że od początku br. nie stanowię w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która stanowi członkiem SRLGDMiP), w układzie z czym PTTK na walnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodę z SRLGDMiP, w obecnym propozycję reprezentowania w niej PTTK.

Informując o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i wkrótce będzie zamknięte.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią niezwykle istotne funkcje oraz w bliskim świata są już tradycją. Kołobrzeski oddział stanowił pewną z najstarszych kolei w mieście (zał. r. 1947). Niestety przez lata nie widzieli tego swoi włodarze. PTTK od centra nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować materiały z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i ustalono wstępnie uwagi na ilość 15 tys. zł na których 9 tys. zł to koszta i 6 tys. zł miałoby dostać samo PTTK.

Właśnie tak się nie stało. Jak się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do obecnego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej własnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było teraz potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to znają natomiast nie mają mi za złe.

Platformie Obywatelskiej jak również indywidualnej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i raczej braku waszej pomocy pomimo okazje na swoich oczach upada PTTK. Mam możliwość, że mieszkańcy was za to rozliczą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x