Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na ludzi granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wjeżdżać cudzoziemcy. Na ostatni etap kontrolę graniczną wprowadzono dodatkowo w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie absolutnie w skierowanych do tego stanowiskach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ściany będzie dopuszczalne tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie sterowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie idealnie do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w klubie z wystąpieniem dużego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie robić zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe także we współpracowaniu z Policją i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc znaczy w działalności dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na pola RP; cudzoziemcy posiadający należeć do produkcji na pola RP tj. cudzoziemcy odpowiedni do tworzenia pozycji na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający pozwolenie na pracę, pozwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o daniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na pola RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na pola RP, w stylu znanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x