Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

KołobrzegPrasówkiz Kołobrzegu

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Inna część na postawienie 40-metrowego masztu telekomunikacyjnego – to efekt spotkania wiceprezydent Ewy Pełechatej z firmą Play. Tymczasowo inwestycja przy ul. Ogrodowej została zablokowana – teraz pojawiła się możliwość całkowitego rozwiązania z niezrozumiałej dla ludzi sytuacji.

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Lokalizacja, której będzie szukało miasto, musi, po pierwsze, być wygodna dla inwestora, po drugie, powinna spotykać się w szerszej przestrzenie od terenów zamieszkałych, by nie wywoływać kolejnych protestów społecznych – pracownicy nie są wtedy łatwego zadania.

Jednak fakt, że inwestor wyraził wstępną zgodę na przeniesienie masztu, daję możliwość, dla ludzi osiedla Bocianie Gniazdo i okolic, na skuteczne dla nich rozwiązanie sprawy. Przypomnijmy; od tygodni trwa protest przeciwko postawieniu 40- metrowego masztu o mocy 5G na działce przy ul. Ogrodowej. Inwestycja byłaby pusta od najbliższych zabudowań o zaledwie kilkanaście metrów.

Niemal jednogłośnie po części mieszkańców opowiedzieli się zarówno urzędnicy, kiedy również radni Rady Miasta. Już parę dni temu, podczas sesji Rady Miasta, udało się zablokować kontrowersyjną inwestycję – radni niemal jednogłośnie przegłosowali uchwałę dotyczącą dołączenia do stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie miałby stanąć nadajnik. Takie działania dadzą na wstrzymanie budowy na co chwila parę miesięcy. Do tegoż czasu powinno wejść do znalezienia alternatywnej działki dla inwestora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x