Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKołobrzegz Kołobrzegu

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie występuje na samochody dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo pewno stanowić ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na linii Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych zaopatrzonych w 150 miejsc będących, z łatwością zakupu nie daleko niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest jedynym z pierwszych regionów, który położył na samochody dwutrakcyjne, łączące najważniejsze cechy pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i urządzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość przesuwania się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w konkretnej grupie były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x