Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościKoszalinKołobrzegKronikaz Kołobrzeguz kraju

HOTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ KIEROWANIA BUDYNKÓW I GRUPOWYCH ZWOLNIEŃ

HOTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ KIEROWANIA OBIEKTÓW I SPOŁECZNYCH ZWOLNIEŃ – Hotelarze z Kołobrzegu we licznym liście opisującym dramatyczny stan części w klubie z koronawirusem zaapelowali do prowadzących o wsparcie dla własnych przedsiębiorstw hotelarskich.

W apelu przedstawili konkretne rozwiązania tej głównej sytuacji, do historii lawinowo dołączają hotelarze z różnych rejonów Polski, stanowi ich już około 1000. Obawiają się, że bez państwowej usłudze będą przymuszeni do zamykania budynków i grupowych zwolnień.

Apel został przesunięty do premiera Matusza Morawieckiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Połowa hoteli w regionu do więzienia i 500 tys. osób bez pracy

Jak uczą sygnatariusze listu, Kołobrzeg zaraz po Warszawie i Małopolsce jest trzecim kierunkiem turystycznym w Polsce pod względem liczny udzielanych noclegów, gdzie zatrudnienie znajduje tysiące pracowników. Ale z koncentracji na nowe obostrzenia w klubie z epidemią koronawirusa wprowadzonymi przez polski rząd, m.in. zamknięcia przejść granicznych, sytuacja hotelarzy staje się dramatyczna. Wymienia się, że spadek obłożenia w kołobrzeskich hotelach osiągnie poziom 90 proc. „Nazywa to, że będą zamykane hotele, a następnie przewidujemy poważne konsekwencje na tamtejszych rynkach akcji. Żeby temu uniknąć, w przypadku takich ograniczeń, uważamy, że czasowo koszty wynagrodzeń powinno przejąć państwo. Ale bez większego wsparcia rządu, konsekwencje będą ciężkie, i wiele hoteli może nie przetrwać” – wykonują w liście kołobrzescy hotelarze.

Temat nie dotyczy tylko Kołobrzegu. Branża hotelarska w Polsce szacuje, że w zysku zamkniętych możliwości i wprowadzonych obostrzeń na placu kraju, nawet połowa obiektów hotelowych w Polsce będzie wymagała być dopięta na moment kwarantanny. Wielu hotelarzy może jednakże tego nie przetrwać, zarówno małe hotele jak również dorosłe przedsiębiorstwa z kilkoma obiektami. W efekcie tego rolę może wydać nawet pół miliona pracowników. – Jesteśmy do robienia z najważniejszym kryzysem współczesnego hotelarstwa. Polska branża hotelarska przetrwała wiele niebezpiecznych sytuacji, ale żadna nie była aż tak krytyczna, gdy ostatnia z którą obecnie, nam hotelarzom, przyszło się zmierzyć. Jesteśmy do robienia z najważniejszym kryzysem współczesnego hotelarstwa. Skala faktu jest wyjątkowa, sytuacja polskich hoteli i hotelarzy z dnia na doba staje się katastrofalna. Bez wsparcia państwa, rządu, lub same samorządu lokalnie, noclegi w Polsce mają złe szanse po pierwsze na mieszkanie miejsc pracy, jednak przede ludziom na przetrwanie. Brak jakiejkolwiek dopłat do prowadzi po prostu do dewastacja branży turystycznej.– mówi Elżbieta Lendo, reprezentująca sygnatariuszy listu.

Konieczny Pakiet Osłonowy dla naszego hotelarstwa
Hotelarze apelują do rządu o wprowadzenie poprawek do wstępnych propozycji Pakietu Osłonowego, jaki był uratować rodzime przedsiębiorstwa z sektora hotelarskiego przed upadkiem. Co oferują? Po pierwsze aktualne opóźnienia w daninach nie powinny wyłączać wsparcia, a wśród konkretnych postulatów m.in. możliwości odroczenia terminu płatności składek na ZUS i podatków i ewentualne pomocy i umorzenia — natomiast te winnym stanowić przedstawione szybko także w takim samym czasie uważane na bazie prostych wniosków. Bo dziś, jak widzą hotelarze, zachowania są skomplikowane, istnieją wiele miesięcy i wcale odbywają się sukcesem i bardzo mają pozorny charakter. Hotelarze postulują też o możliwość zawieszenie płatności spłacania kredytów. Ich daniem nie powinno więc objąć tylko operatorów hoteli, ale i inwestorów na ostatnim sektora, bo fakty tych nowych też spowodują zamykanie hoteli. Zdaniem hotelarzy niezwłocznie powinny nastąpić też zwroty podatków, do jakich przedsiębiorcy są uprawnienie na platformie złożonych już deklaracji. Ponadto, przedsiębiorcy z dziedzinie hotelarskiej oczekują czasowego zawieszenia płatności i zachowania egzekucji skarbowej bieżących podatków, składek a nowych danin popularnych w sfery hotelarskiej. „Mamy i na preferencyjne i szybkie kredyty oraz pożyczki z banków a instytucji połączonych z państwem, które zwiększą zagrożoną płynność” – apelują hotelarze.

Sygnatariusze apelu argumentują, że rada istnieje obecnym niezwykle zasadna, że turystyka to istotna gałąź gospodarki dająca zatrudnienie ponad 1 mln osób w Polsce i stanowiąca 7 proc. polskiego PKB. Zaś w jednym województwie zachodniopomorskim to aż 10 proc. ziemi i zajęcia w rejonie, jakie stanowi dodatkowo ważne ze wszelkich w regionu pod względem ilości udzielanych noclegów. Inicjatorzy apelu mają obawy czy pomimo zapowiedzi wsparcie będzie traktowało charakter praktyczny. Akcję poparła nawet publiczna i giełdowa spółka hotelarska Interferie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x