Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

Dodatkowo w bieżącym roku kołobrzeski magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej. Handlujący tam kupcy mają zostać przeniesieni na trasę Okopową.

Gdzie trafią handlarze z targowiska w Kołobrzegu ?

 

Po wielu perypetiach, związanymi często z ogromnym kosztorysem planowanej inwestycji, remont targowiska zatrzymuje się jeszcze bardziej praktyczny. Prace liczą się rozpocząć coraz w bieżącym roku. Oprócz nowej drodze, na rynku przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także inne pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

Zakładamy, że prace powinny potrwać około 4 miesięcy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta. Świadczy to, że inne targowisko byłoby skłonne na wiosnę następnego roku.

W trakcie trwania remontu kołobrzescy kupcy uznają być przeniesieni na ul. Okopową. Nie zobaczył się pierwotny pomysł czasowego handlu na parkingu przy Trzebiatowskiej. Plac przy targowisku, chodzący do spółki Orlen, wymagałby bowiem kosztownego przygotowania nawierzchni. Urzędnicy zapowiadają spotkanie z kupcami w obecnej sytuacji.

 

Zobacz również Wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x