Gratulację otrzymujesz darmowy prezent

Gratulacje otrzymujesz prezent i możliwość nagrody, wejdź i zarejestruj adres dostawy

AktulnościartykułyKołobrzegz Kołobrzegu

Duże zmiany w Gminie Rymań

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to ważne założenia rewitalizacji przestrzeni dostępnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski da w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w niniejszej sytuacji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską oraz wyposażenie budynków w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a także oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura działać będzie polskiej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej znaną formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze płyną z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w branży fizycznej, finansowej i społecznej ubogich grupie i obszarów publicznych i wiejskich”.

– Materiały na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych zajęć w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wtedy to program kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinii – nie mógł wykorzystać z dopłaty UE ze powodu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego bardzo się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x